Suç ve Ceza – Dostoyevski – Pdf Kitap İndir

Suç ve Ceza Dostoyevski’nin yükseliş zamanında ortaya çıkardığı bir Rus dergisinde yayımlanan daha sonradan kitap haline getirilen bir eseridir.

Kitap Hakkında bilgi;

Dostoyevski Sibiryada ceza evinden döndükten sonra yazdığı bu romanı yazarın en uzun ikinci romanı olmuştur. Yazar bu eserini olgunluk döneminde kaleme almıştır. Bu romanda Rusyanın Peresburg şehrindeki yoksul halkı ve hayatını anlatmıştır.

Kitabın Özeti;

Raskolnikov fakir ve başarılı hukuk öğrencisidir fakat imkansızlıktan dolayı eğitimini yarıda bırakmıştır. Para sıkıntısı çekmesinin çok yanlış bir düşünce olduğu kanısına varmıştır. Bu yanlışlığı düzeltmek içim çok yaşlı ve çok zengin olan bir tefeciyi görgü tanığı bırakmayarak öldürür. Kimsenin onu görmediğini düşünür. Fakat Raskolnikov çok büyük bir tedirginlikle dolaşır. Artık o insanlığını ve masumiyetini kaybetmiştir. Bir süre sonra vicdan azabıyla suçunu Sonya ya itiraf eder ve polise teslim olur. Sibirya cezaevine cezasını çekmesi üzere gönderilir.

Bir dünya klasiği olan Suç ve cezayı okumanızı tavsiye eder, keyifli okumalar dileriz.

PDF KİTAP LİNK.

1 Comment Posted

  1. Berxwedan yarukun alısmak iyi değildir kitabinida yüklermisiniz lurfen.Ayrica nu guzel uygulma icin tesekkurler

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


PDF KİTAP İNDİR, pdf kitap indir, pdf kitap, PDF KİTAP, pdfkitapindir.com, ucretsiz pdf kitap indir, kitap oku, kitap tavsiyesi, EN ÇOK OKUNAN KİTAPLAR, EN YENİ KİTAPLAR, ÇOK SATAN KİTAPLAR, kitap yorum, pdf kitap oku, e-kitap, ekitap, epub kitap, kitap indir, ucretsiz kitap, kitap, roman pdf kitapları, polisiye pdf kitaplari, ask pdf kitaplari, stephen king pdf kitap indir, stephen king pdf kitap, franz kafka pdf kitap, nehir erdem pdf kitap, roman kitapları, e kitap, pdf kitaplar, ücretsiz kitap, pdf e kitap, online kitap oku, yandex pdf kitap indir, canan tan pdf kitap, azra kohen pdf kitap, dan brown pdf kitap, aeden pdf kitap, havan çiftliği pdf kitap, george orwell pdf kitap, Sabahattin Ali pdf kitap, kürk mantolu madonna pdf kitap, zülfü livaneli pdf kitap, ahmet ümit pdf kitap, Ayşe kulin pdf kitap, Suzanne Collins pdf kitap indir, chicago vampirleri pdf kitap, sosyoloji pdf kitaplari, polisiye romanlari pdf kitap, yine falda sen ciktin pdf kitap, jodi meadows pdf kitap, james patterson pdf kitap, gölgeler kraliçesi pdf kitap, kimberley freeman pdf kitap, victor hugo pdf kitap