Suç ve Ceza – Dostoyevski – Pdf Kitap İndir

Suç ve Ceza Dostoyevski’nin yükseliş zamanında ortaya çıkardığı bir Rus dergisinde yayımlanan daha sonradan kitap haline getirilen bir eseridir.

Kitap Hakkında bilgi;

Dostoyevski Sibiryada ceza evinden döndükten sonra yazdığı bu romanı yazarın en uzun ikinci romanı olmuştur. Yazar bu eserini olgunluk döneminde kaleme almıştır. Bu romanda Rusyanın Peresburg şehrindeki yoksul halkı ve hayatını anlatmıştır.

Kitabın Özeti;

Raskolnikov fakir ve başarılı hukuk öğrencisidir fakat imkansızlıktan dolayı eğitimini yarıda bırakmıştır. Para sıkıntısı çekmesinin çok yanlış bir düşünce olduğu kanısına varmıştır. Bu yanlışlığı düzeltmek içim çok yaşlı ve çok zengin olan bir tefeciyi görgü tanığı bırakmayarak öldürür. Kimsenin onu görmediğini düşünür. Fakat Raskolnikov çok büyük bir tedirginlikle dolaşır. Artık o insanlığını ve masumiyetini kaybetmiştir. Bir süre sonra vicdan azabıyla suçunu Sonya ya itiraf eder ve polise teslim olur. Sibirya cezaevine cezasını çekmesi üzere gönderilir.

Bir dünya klasiği olan Suç ve cezayı okumanızı tavsiye eder, keyifli okumalar dileriz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


pdf kitap, kitap, roman kitapları, kitap oku, kitap al, ucuz kitap al, kitap okuma, kitap indir, e kitap, türkçe kitabı, pdf indir, kitap özetleri, hikaye kitapları, pdf kitap indir, e kitap indir, ücretsiz kitap oku, pdf kitap indirme siteleri, kitap yazarları, pdf indir ücretsiz, kitap resmi, kitap listesi, e kitap biz, pdf kitablar, ücretsiz kitaplar, osmancık kitabı, kitap yorumları, bedava kitap oku, pdf formatında e kitap indir, kitap indir pdf, e kitap arşivi, online kitap oku, 4 kutsal kitap, kitap inceleme, pdf kitap indir yandex, yaban kitap özeti, ücretsiz e kitap, ekitap indir, olasılıksız kitabı, e kitap oku, pdf kitap oku, kitap ile ilgili şiir, eylül kitabı, pandora kitap, kitap tavsiyeleri, kitap okuma ücretsiz, sol ayağım kitap özeti, çalıkuşu kitap özeti, roman pdf, kitap okuyucu, nobel kitap, e kitap pdf, nutuk kitabı, kitap yazmak, kitap pdf indir, kitap dinle, inci kitabı, 100 temel eser kitapları, kitap pdf, kitap oku pdf, kitap nedir, google kitap, kitap tanıtımı, ingilizce kitap oku, atatürk kitapları, ingilizce kitap pdf, secret kitap, e kitap indir pdf, e kitap indir ücretsiz, meb ders kitapları pdf, kitap adları, en ucuz kitap, küçük ağa kitap özeti, epub kitap indir, kitap okuma alışkanlığı, kitap satış, download ücretsiz e kitap indir, kitap okumanın faydaları, pdf kitap arşivi, çalıkuşu kitabı, kitap sipariş, online kitap al, bedava kitap indir, kitab yukle, e kitap okuyucu, online kitap, 4 kitap, kitap türleri, ücretsiz kitap indir, pdf indir kitap, internetten kitap okuma, kitap siteleri, epub kitaplar, kitap kapakları, e book indir, e kitap indir roman