Anlatmak için yaşamak – Gabriel Garcia Marquez pdf kitap indir

Anlatmak için yaşamak 

kitabında yazılanlar Gabriel Garcia Marquez’in yolculuğudur. Yolculuk, çeşitli anlamlardaki değişimi kişisel ve kültürel anlamda sağlar. Marquez çocukken annesi ile çok güzel zamanlar geçirir. Daha çok küçükken çok mutludur. Üniversiteyi kendi imkanları ile okumaya çalışır. Marquez siyasi anlamda da eleştirilerde bulunur. Özellikle Kolombiya’yı inanılmaz bir öfkeyle eleştirir. Sürekli olarak kendi fikirlerine sarılarak, özgün bir şekile yaşamayı amaçlar. Bu doğrultuda göstermesi gereken tüm fedakarlıkları gösterir. İnandığı tüm değerlere sahip çıkar. Bu amaçla aç kaldığı da olur. Mükemmel bir kariyer elde etmek ve zengin olmak yerine yazarlığı tercih eder.

Bu mesleği, para kazanmak için tercih etmez. Kendini gerçekleştirmek ve geliştirmek her zaman tek amacı olur. Marquez idealleri olan ama aynı zamanda çok sade bir dille yazar. Yazılarını, kendi yaşantısıdan aldığı notlarla kurgular. Yazarken, milyonlara hitap etmek için değil, gelişmek, daha da çok gelişmek için yazar. Kolombiyalı olmasına rağmen, Kolombiya’yı sürekli olarak eleştirir. Eleştirinin gelişime sebep olabileceğine inanır. Marquez kendisini büyük bir yazar olarak görmez. Yazılarında sihirli gerçekçilik akımına uygun hareket eder. Yazar, yazılarını halkın dili ile yazması sebebiyle hem düşündürür, hem de güldürür. Marquez yalnızlık temasını çok fazla eserlerinde kullanır. Yazar imgeselliği kullandığı eserlerinden daha çok memnun kalır.

Anlatmak İçin Yaşamak Gabriel Garcia Pdf Kitap İndir

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


pdf kitap, kitap, roman kitapları, kitap oku, kitap al, ucuz kitap al, kitap okuma, kitap indir, e kitap, türkçe kitabı, pdf indir, kitap özetleri, hikaye kitapları, pdf kitap indir, e kitap indir, ücretsiz kitap oku, pdf kitap indirme siteleri, kitap yazarları, pdf indir ücretsiz, kitap resmi, kitap listesi, e kitap biz, pdf kitablar, ücretsiz kitaplar, osmancık kitabı, kitap yorumları, bedava kitap oku, pdf formatında e kitap indir, kitap indir pdf, e kitap arşivi, online kitap oku, 4 kutsal kitap, kitap inceleme, pdf kitap indir yandex, yaban kitap özeti, ücretsiz e kitap, ekitap indir, olasılıksız kitabı, e kitap oku, pdf kitap oku, kitap ile ilgili şiir, eylül kitabı, pandora kitap, kitap tavsiyeleri, kitap okuma ücretsiz, sol ayağım kitap özeti, çalıkuşu kitap özeti, roman pdf, kitap okuyucu, nobel kitap, e kitap pdf, nutuk kitabı, kitap yazmak, kitap pdf indir, kitap dinle, inci kitabı, 100 temel eser kitapları, kitap pdf, kitap oku pdf, kitap nedir, google kitap, kitap tanıtımı, ingilizce kitap oku, atatürk kitapları, ingilizce kitap pdf, secret kitap, e kitap indir pdf, e kitap indir ücretsiz, meb ders kitapları pdf, kitap adları, en ucuz kitap, küçük ağa kitap özeti, epub kitap indir, kitap okuma alışkanlığı, kitap satış, download ücretsiz e kitap indir, kitap okumanın faydaları, pdf kitap arşivi, çalıkuşu kitabı, kitap sipariş, online kitap al, bedava kitap indir, kitab yukle, e kitap okuyucu, online kitap, 4 kitap, kitap türleri, ücretsiz kitap indir, pdf indir kitap, internetten kitap okuma, kitap siteleri, epub kitaplar, kitap kapakları, e book indir, e kitap indir roman