Deli Kurt – Hüseyin Nihal Atsız

Kitap Özeti,

Deli Kurt romanında ki Deli Kurt, Yıldırım Beyazıt’ın oğlu İsa Bey’in oğlu Murat Bey’dir. İsa Bey taht kavgalarından dolayı büyük zorluklar çektiğinden karısının ve oğlunun bu kavgalarda ve hayatta kalma mücadelelerinde yer almasını istemediği için oğlu ve eşini çok güvendiği Çakır adında bir tanıdığına emanet etmiştir. Deli Kurt şehzade olduğunu bilmeden büyümeye devam etmiştir. Babası başına bir şey gelmesinden korktuğu için ona şehzade olduğunu iletmemiştir.

Deli Kurt Osmanlı ordusunda kendini kanıtlamış bir sipahi olmuştur. Annesini küçük yaşta kaybetmiş ve Satı denen bir kadının yanına gönderilmiştir. Büyümüş ve üç kız çocuğu sahibi olmuştur. Bu arada Türkmen köyünde peri kızı diye anılan Gökçen adlı bir kıza aşık olmuştur. Türkmen köyüne yerleşip ona aşkını ilan ettikten sonra beraber olmaya başlamışlardır. Artık her seferinin sonunda kıza delice bir aşk ile koşup gelmiştir.
Deli Kurt katılığı her seferden başarı ile çıkmayı başarmıştır. Varna Savaşı’ndan sonra birçok arkadaşı ve Çakır Bey vefat etmiştir. Bir gün Çakır Bey’den kalan eşyalara bakarken içinde İsa Bey’den Çakır’a yazılmış mektupların varlığını görmüştür. Bu mektupları okumasının ardından kendisinin İsa Bey’in oğlu olduğunu öğrenmiştir. Ancak bu durumu açığa vurmak istememiştir çünkü bu durumun sonuçlarının ailesine kadar dokunabileceğini bilmiştir. Daha sonra bir gün yine seferdeyken ailesiyle birlikte taşınmış oldukları Türkmen köyüne geri döndüğünde, köyünün sular altında kalmış olduğunu ve bütün ailesini kaybetmiş olduğunu öğrenmiştir. Bu vakitten sonra atını da alıp kayıplara karışmıştır.

kitap oku – e kitap
Deli Kurt Hüseyin Nihal Atsız Pdf Kitap İndir

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


pdf kitap, kitap, roman kitapları, kitap oku, kitap al, ucuz kitap al, kitap okuma, kitap indir, e kitap, türkçe kitabı, pdf indir, kitap özetleri, hikaye kitapları, pdf kitap indir, e kitap indir, ücretsiz kitap oku, pdf kitap indirme siteleri, kitap yazarları, pdf indir ücretsiz, kitap resmi, kitap listesi, e kitap biz, pdf kitablar, ücretsiz kitaplar, osmancık kitabı, kitap yorumları, bedava kitap oku, pdf formatında e kitap indir, kitap indir pdf, e kitap arşivi, online kitap oku, 4 kutsal kitap, kitap inceleme, pdf kitap indir yandex, yaban kitap özeti, ücretsiz e kitap, ekitap indir, olasılıksız kitabı, e kitap oku, pdf kitap oku, kitap ile ilgili şiir, eylül kitabı, pandora kitap, kitap tavsiyeleri, kitap okuma ücretsiz, sol ayağım kitap özeti, çalıkuşu kitap özeti, roman pdf, kitap okuyucu, nobel kitap, e kitap pdf, nutuk kitabı, kitap yazmak, kitap pdf indir, kitap dinle, inci kitabı, 100 temel eser kitapları, kitap pdf, kitap oku pdf, kitap nedir, google kitap, kitap tanıtımı, ingilizce kitap oku, atatürk kitapları, ingilizce kitap pdf, secret kitap, e kitap indir pdf, e kitap indir ücretsiz, meb ders kitapları pdf, kitap adları, en ucuz kitap, küçük ağa kitap özeti, epub kitap indir, kitap okuma alışkanlığı, kitap satış, download ücretsiz e kitap indir, kitap okumanın faydaları, pdf kitap arşivi, çalıkuşu kitabı, kitap sipariş, online kitap al, bedava kitap indir, kitab yukle, e kitap okuyucu, online kitap, 4 kitap, kitap türleri, ücretsiz kitap indir, pdf indir kitap, internetten kitap okuma, kitap siteleri, epub kitaplar, kitap kapakları, e book indir, e kitap indir roman