Deli Kurt – Hüseyin Nihal Atsız

Kitap Özeti,

Deli Kurt romanında ki Deli Kurt, Yıldırım Beyazıt’ın oğlu İsa Bey’in oğlu Murat Bey’dir. İsa Bey taht kavgalarından dolayı büyük zorluklar çektiğinden karısının ve oğlunun bu kavgalarda ve hayatta kalma mücadelelerinde yer almasını istemediği için oğlu ve eşini çok güvendiği Çakır adında bir tanıdığına emanet etmiştir. Deli Kurt şehzade olduğunu bilmeden büyümeye devam etmiştir. Babası başına bir şey gelmesinden korktuğu için ona şehzade olduğunu iletmemiştir.

Deli Kurt Osmanlı ordusunda kendini kanıtlamış bir sipahi olmuştur. Annesini küçük yaşta kaybetmiş ve Satı denen bir kadının yanına gönderilmiştir. Büyümüş ve üç kız çocuğu sahibi olmuştur. Bu arada Türkmen köyünde peri kızı diye anılan Gökçen adlı bir kıza aşık olmuştur. Türkmen köyüne yerleşip ona aşkını ilan ettikten sonra beraber olmaya başlamışlardır. Artık her seferinin sonunda kıza delice bir aşk ile koşup gelmiştir.
Deli Kurt katılığı her seferden başarı ile çıkmayı başarmıştır. Varna Savaşı’ndan sonra birçok arkadaşı ve Çakır Bey vefat etmiştir. Bir gün Çakır Bey’den kalan eşyalara bakarken içinde İsa Bey’den Çakır’a yazılmış mektupların varlığını görmüştür. Bu mektupları okumasının ardından kendisinin İsa Bey’in oğlu olduğunu öğrenmiştir. Ancak bu durumu açığa vurmak istememiştir çünkü bu durumun sonuçlarının ailesine kadar dokunabileceğini bilmiştir. Daha sonra bir gün yine seferdeyken ailesiyle birlikte taşınmış oldukları Türkmen köyüne geri döndüğünde, köyünün sular altında kalmış olduğunu ve bütün ailesini kaybetmiş olduğunu öğrenmiştir. Bu vakitten sonra atını da alıp kayıplara karışmıştır.

kitap oku – e kitap
Deli Kurt Hüseyin Nihal Atsız Pdf Kitap İndir

PDF KİTAP LİNK.

2 Comments Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


PDF KİTAP İNDİR, pdf kitap indir, pdf kitap, PDF KİTAP, pdfkitapindir.com, ucretsiz pdf kitap indir, kitap oku, kitap tavsiyesi, EN ÇOK OKUNAN KİTAPLAR, EN YENİ KİTAPLAR, ÇOK SATAN KİTAPLAR, kitap yorum, pdf kitap oku, e-kitap, ekitap, epub kitap, kitap indir, ucretsiz kitap, kitap, roman pdf kitapları, polisiye pdf kitaplari, ask pdf kitaplari, stephen king pdf kitap indir, stephen king pdf kitap, franz kafka pdf kitap, nehir erdem pdf kitap, roman kitapları, e kitap, pdf kitaplar, ücretsiz kitap, pdf e kitap, online kitap oku, yandex pdf kitap indir, canan tan pdf kitap, azra kohen pdf kitap, dan brown pdf kitap, aeden pdf kitap, havan çiftliği pdf kitap, george orwell pdf kitap, Sabahattin Ali pdf kitap, kürk mantolu madonna pdf kitap, zülfü livaneli pdf kitap, ahmet ümit pdf kitap, Ayşe kulin pdf kitap, Suzanne Collins pdf kitap indir, chicago vampirleri pdf kitap, sosyoloji pdf kitaplari, polisiye romanlari pdf kitap, yine falda sen ciktin pdf kitap, jodi meadows pdf kitap, james patterson pdf kitap, gölgeler kraliçesi pdf kitap, kimberley freeman pdf kitap, victor hugo pdf kitap