Rolla May – Aşk Ve İrade

Kitap Özeti;

Bazı okurlar bu kitabın başlığında, aşk ve iradenin bir­ likte anılmasına şaşıracaklar. Oysa ben, uzun zamandan beri, aşk ve iradenin birbirine bağımlı olduğuna ve bir ara­ da düşünülmeleri gerektiğine inanıyorum. Her ikisi de var olmanın birleştirici süreçleridir; başkalarını etkileme, öte­ kinin bilincini biçimlendirme, yoğurma, yaratma çabası­ dır. Fakat bu sadece, kişi kendi iç dünyasını, aynı anda öte­ kinin etkisine açarsa olasıdır. Aşksız irade kullanmaya dö­ nüşür, ki Birinci Dünya savaşı öncesi dönem bunun ör­ nekleriyle doludur. Günümüzdeyse iradesiz aşk duygusal­ laşır ve deneyselleşir.
Bu kitaptaki düşünceler için hem bir yazarın olağan gururunu duyuyor hem de bir yazar sorumluluğu taşıyo­ rum. Ancak bu kitabın sekiz yıllık yazım sürecinde pek çok arkadaşım bazı bölümlerini okudu ve benimle tartıştı. On­ lara teşekkür etmek istiyorum: Jerome Bruner, Doris Co­ le, Robert Lifton, Gardner Murphy, Elinor Roberts, Ernest Schachtel ve rahmetli Paul Tillich. Jessica Ryan, yararlı önerilerinin yanında, bir yazarın minnetinden çok daha fazlasını hak etmesi gereken sezgisel bir anlayış da sundu bana.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


pdf kitap, kitap, roman kitapları, kitap oku, kitap al, ucuz kitap al, kitap okuma, kitap indir, e kitap, türkçe kitabı, pdf indir, kitap özetleri, hikaye kitapları, pdf kitap indir, e kitap indir, ücretsiz kitap oku, pdf kitap indirme siteleri, kitap yazarları, pdf indir ücretsiz, kitap resmi, kitap listesi, e kitap biz, pdf kitablar, ücretsiz kitaplar, osmancık kitabı, kitap yorumları, bedava kitap oku, pdf formatında e kitap indir, kitap indir pdf, e kitap arşivi, online kitap oku, 4 kutsal kitap, kitap inceleme, pdf kitap indir yandex, yaban kitap özeti, ücretsiz e kitap, ekitap indir, olasılıksız kitabı, e kitap oku, pdf kitap oku, kitap ile ilgili şiir, eylül kitabı, pandora kitap, kitap tavsiyeleri, kitap okuma ücretsiz, sol ayağım kitap özeti, çalıkuşu kitap özeti, roman pdf, kitap okuyucu, nobel kitap, e kitap pdf, nutuk kitabı, kitap yazmak, kitap pdf indir, kitap dinle, inci kitabı, 100 temel eser kitapları, kitap pdf, kitap oku pdf, kitap nedir, google kitap, kitap tanıtımı, ingilizce kitap oku, atatürk kitapları, ingilizce kitap pdf, secret kitap, e kitap indir pdf, e kitap indir ücretsiz, meb ders kitapları pdf, kitap adları, en ucuz kitap, küçük ağa kitap özeti, epub kitap indir, kitap okuma alışkanlığı, kitap satış, download ücretsiz e kitap indir, kitap okumanın faydaları, pdf kitap arşivi, çalıkuşu kitabı, kitap sipariş, online kitap al, bedava kitap indir, kitab yukle, e kitap okuyucu, online kitap, 4 kitap, kitap türleri, ücretsiz kitap indir, pdf indir kitap, internetten kitap okuma, kitap siteleri, epub kitaplar, kitap kapakları, e book indir, e kitap indir roman