Anlatmak için yaşamak – Gabriel Garcia Marquez pdf kitap indir

Anlatmak için yaşamak 

kitabında yazılanlar Gabriel Garcia Marquez’in yolculuğudur. Yolculuk, çeşitli anlamlardaki değişimi kişisel ve kültürel anlamda sağlar. Marquez çocukken annesi ile çok güzel zamanlar geçirir. Daha çok küçükken çok mutludur. Üniversiteyi kendi imkanları ile okumaya çalışır. Marquez siyasi anlamda da eleştirilerde bulunur. Özellikle Kolombiya’yı inanılmaz bir öfkeyle eleştirir. Sürekli olarak kendi fikirlerine sarılarak, özgün bir şekile yaşamayı amaçlar. Bu doğrultuda göstermesi gereken tüm fedakarlıkları gösterir. İnandığı tüm değerlere sahip çıkar. Bu amaçla aç kaldığı da olur. Mükemmel bir kariyer elde etmek ve zengin olmak yerine yazarlığı tercih eder.

Bu mesleği, para kazanmak için tercih etmez. Kendini gerçekleştirmek ve geliştirmek her zaman tek amacı olur. Marquez idealleri olan ama aynı zamanda çok sade bir dille yazar. Yazılarını, kendi yaşantısıdan aldığı notlarla kurgular. Yazarken, milyonlara hitap etmek için değil, gelişmek, daha da çok gelişmek için yazar. Kolombiyalı olmasına rağmen, Kolombiya’yı sürekli olarak eleştirir. Eleştirinin gelişime sebep olabileceğine inanır. Marquez kendisini büyük bir yazar olarak görmez. Yazılarında sihirli gerçekçilik akımına uygun hareket eder. Yazar, yazılarını halkın dili ile yazması sebebiyle hem düşündürür, hem de güldürür. Marquez yalnızlık temasını çok fazla eserlerinde kullanır. Yazar imgeselliği kullandığı eserlerinden daha çok memnun kalır.

Anlatmak İçin Yaşamak Gabriel Garcia Pdf Kitap İndir

REKLAMSIZ DİREK LİNK.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


PDF KİTAP İNDİR, pdf kitap indir, pdf kitap, PDF KİTAP, pdfkitapindir.com, ucretsiz pdf kitap indir, kitap oku, kitap tavsiyesi, EN ÇOK OKUNAN KİTAPLAR, EN YENİ KİTAPLAR, ÇOK SATAN KİTAPLAR, kitap yorum, pdf kitap oku, e-kitap, ekitap, epub kitap, kitap indir, ucretsiz kitap, kitap, roman pdf kitapları, polisiye pdf kitaplari, ask pdf kitaplari, stephen king pdf kitap indir, stephen king pdf kitap, franz kafka pdf kitap, nehir erdem pdf kitap, roman kitapları, e kitap, pdf kitaplar, ücretsiz kitap, pdf e kitap, online kitap oku, yandex pdf kitap indir, canan tan pdf kitap, azra kohen pdf kitap, dan brown pdf kitap, aeden pdf kitap, havan çiftliği pdf kitap, george orwell pdf kitap, Sabahattin Ali pdf kitap, kürk mantolu madonna pdf kitap, zülfü livaneli pdf kitap, ahmet ümit pdf kitap, Ayşe kulin pdf kitap, Suzanne Collins pdf kitap indir, chicago vampirleri pdf kitap, sosyoloji pdf kitaplari, polisiye romanlari pdf kitap, yine falda sen ciktin pdf kitap, jodi meadows pdf kitap, james patterson pdf kitap, gölgeler kraliçesi pdf kitap, kimberley freeman pdf kitap, victor hugo pdf kitap