JK. Rowling Harry Potter Melez Prens

Kitap Özeti;

Lord Voldemort Malfoy’ a, Albus Dumbledore’ u öldürmesini söyler. Eğer bunu yapamazsa Snape işi bitirecektir. Albus Dumbledore Harry’ i yanına alarak Horace Slughorn’ un yanına gider ve ona Hogwarts Cadılık ve Büyücülük okulunda öğretmen olmasını ister ve onu ikna eder.Albus Dumbledore bu görevi bitirince Harry’ i Kovuk’ a gönderir.
Kovukta hoş bir karşılamadan sonra Diagon yoluna okul ihtiyaçlarını almak için ailecek gideceklerdir. Ron’ un ağabeyleri sonunda ”Büyücü Şakaları” dükkanını açmayı başarabilmişlerdir. Okul alışverişi bittikten sonra Büyücü Şakaları dükkanına uğrarlar. Harry Malfoy’ u dışarıda görür ve peşine arkadaşları ile takılır. Malfoy bir dükkana girer ve sahibini tehdit ettikten sonra çıkar.
Okulun ilk günü Ron ve Harry’ nin ilk dersleri boştur. McGonagall zoruyla Horace Slughorn’ un iksir dersine girerler. Kitapları olmadıkları için kendilerine kitap seçerler. Harry çok eski bir iksir kitabını alır. Kitabın Melez Prens’ e ait olduğu yazılmıştır ve kitabın her sayfasına yazılar yazılmıştır. Harry kitap sayesinde iksiri en iyi şekilde yapar. Ödül olarak ”Felix Felicis” yani ”Sıvı Şans” iksirini alır.

5 Comments Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


PDF KİTAP İNDİR, pdf kitap indir, pdf kitap, PDF KİTAP, pdfkitapindir.com, ucretsiz pdf kitap indir, kitap oku, kitap tavsiyesi, EN ÇOK OKUNAN KİTAPLAR, EN YENİ KİTAPLAR, ÇOK SATAN KİTAPLAR, kitap yorum, pdf kitap oku, e-kitap, ekitap, epub kitap, kitap indir, ucretsiz kitap, kitap, roman pdf kitapları, polisiye pdf kitaplari, ask pdf kitaplari, stephen king pdf kitap indir, stephen king pdf kitap, franz kafka pdf kitap, nehir erdem pdf kitap, roman kitapları, e kitap, pdf kitaplar, ücretsiz kitap, pdf e kitap, online kitap oku, yandex pdf kitap indir, canan tan pdf kitap, azra kohen pdf kitap, dan brown pdf kitap, aeden pdf kitap, havan çiftliği pdf kitap, george orwell pdf kitap, Sabahattin Ali pdf kitap, kürk mantolu madonna pdf kitap, zülfü livaneli pdf kitap, ahmet ümit pdf kitap, Ayşe kulin pdf kitap, Suzanne Collins pdf kitap indir, chicago vampirleri pdf kitap, sosyoloji pdf kitaplari, polisiye romanlari pdf kitap, yine falda sen ciktin pdf kitap, jodi meadows pdf kitap, james patterson pdf kitap, gölgeler kraliçesi pdf kitap, kimberley freeman pdf kitap, victor hugo pdf kitap