Ruth Rendell Cam Hançer

Kitap Özeti;

Şiddet ölümleri insanları büyüler. Philip’i sarsardı bu tür ölümler. Bu konuda fobisi vardı. Daha doğrusu, kendisi o duyguya bu adı takmıştı. Cinayete ve tüm öldürme biçimlerine, yaşamın savaşlarda kayıtsızca, kazalarda mantıksızca son bulmasına karşı bir fobi. Gerçek yaşamda, beyazperde ve ekranda, kitaplarda şiddet iticiydi. Çocukluğunda arkadaşları oyuncak tabancalarla ölüm oyunları oynadıklarından bu yana, yıllardır hep böyle hissetmişti. Bu duygunun ne zaman başladığım da, onu neyin başlattığını da bilmiyordu. İşin garip yam Philip’in korkak ya da mızmız biri olmayışıydı. Diğer insanlardan daha çok ya da az korktuğu söylenemezdi. Ne var ki doğal olmayan ölümlerle ilgilenmediği gibi dehşetin çekiciliğinden de etkilenmezdi. Bu tür olaylar ona hangi biçimde sunulursa sunulsun kendini geri çekip uzaklaşmak olurdu tepkisi. Bunun normal olmadığını biliyordu. Fobisini saklar, ya da saklamaya çabalardı.

Başkaları televizyon seyrederken o da onlarla birlikte seyreder, öyle gözlerini falan kapamazdı. Gazeteleri, kitaplan boykot etme yoluna da hiç yönelmemişti. Yine de… ötekiler durumun farkındaydı… ama onun duygularına özel bir saygı gösterdikleri ileri sürülemezdi. Nitekim, Rebecca Neave’den söz etmekten geri durmuyorlardı.

PDF KİTAP İNDİR – PDF KİTAP OKU

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


PDF KİTAP İNDİR, pdf kitap indir, pdf kitap, PDF KİTAP, pdfkitapindir.com, ucretsiz pdf kitap indir, kitap oku, kitap tavsiyesi, EN ÇOK OKUNAN KİTAPLAR, EN YENİ KİTAPLAR, ÇOK SATAN KİTAPLAR, kitap yorum, pdf kitap oku, e-kitap, ekitap, epub kitap, kitap indir, ucretsiz kitap, kitap, roman pdf kitapları, polisiye pdf kitaplari, ask pdf kitaplari, stephen king pdf kitap indir, stephen king pdf kitap, franz kafka pdf kitap, nehir erdem pdf kitap, roman kitapları, e kitap, pdf kitaplar, ücretsiz kitap, pdf e kitap, online kitap oku, yandex pdf kitap indir, canan tan pdf kitap, azra kohen pdf kitap, dan brown pdf kitap, aeden pdf kitap, havan çiftliği pdf kitap, george orwell pdf kitap, Sabahattin Ali pdf kitap, kürk mantolu madonna pdf kitap, zülfü livaneli pdf kitap, ahmet ümit pdf kitap, Ayşe kulin pdf kitap, Suzanne Collins pdf kitap indir, chicago vampirleri pdf kitap, sosyoloji pdf kitaplari, polisiye romanlari pdf kitap, yine falda sen ciktin pdf kitap, jodi meadows pdf kitap, james patterson pdf kitap, gölgeler kraliçesi pdf kitap, kimberley freeman pdf kitap, victor hugo pdf kitap