Hayvanlardan Tanrılara Sapiens Yuval Noah Harari Pdf Kitap İndir – Ücretsiz Pdf Kitap

Kitap Özeti,

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens Yuval Noah Harari Pdf Kitap İndir

  • Biyoloji Homo sapiens’in kapasitesi ve davranışı için başlıca para­ metreleri belirlerken, tarihin tamamı bu biyolojik alanın sınırları içinde gerçekleşir.
  • Fakat bu alan olağanüstü derecede geniştir ve Sapiens’e çok çeşit­ li oyunlar oynama imkanı sunar. Kurgu icat etme becerisi sayesin­ de Sapiens giderek daha karmaşık oyunlar üretiyor ve her nesil bu oyunları geliştirerek daha da ileri götürüyor.
  • Sonuç olarak Sapiens’in nasıl davrandığını anlayabilmek için faa­ liyetlerinin tarihsel evrimini tanımlamamız gerekiyor. Bunun için sadece biyolojik sınırlarımıza dayanmak, Dünya Kupası’nı anlatan bir spikerin kendisini dinleyenlere oyun alanının detaylı bir tanı­ mını yapıp oyuncuların ne yaptığından bahsetmemesi gibi olurdu.Taş Devri atalarımız tarih arenasında hangi oyunları oynadılar? Bilebil­ diğimiz kadarıyla 30 bin yıl önce Stadel Aslanı’nı yapan insanlar, bizimle aynı fiziksel, duygusal ve entelektüel becerilere sahipti. Sabah uyanınca ne yapıyorlardı? Kahvaltıda ve öğlen yemeğinde ne yiyorlardı? Toplum- ları nasıldı? Tek eşli ilişkileri ve çekirdek aileleri mi vardı? Törenleri, ah­ lak kuralları, spor yarışmaları ve dini ayinleri var mıydı? Aralarında sa­ vaşıyorlar mıydı? Bir sonraki bölüm, çağların önündeki perdenin arka­ sına bakarak Bilişsel Devrim’i Tarım Devrimi’nden ayıran bin yıllardaki yaşamın nasıl olduğunu anlamaya çalışacak.

Hayvanlardan Tanrılara Sapiens Yuval Noah Harari PDF KİTAP OKU

REKLAMSIZ DİREK LİNK.

1 Comment Posted

  1. Rica etsem bunun epub dosyasını da yükleyebilir misiniz?
    Bir de Saatleri Ayarlama Enstitüsü isteğimi dikkate aldığınız için teşekkür ederim ancak epub linkini indirirken sorun yaşıyorum indirme sınırına ulaştınız uyarısı verirken diğer kitaplarda böyle bir şey olmuyor. Tekrar bakabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


PDF KİTAP İNDİR, pdf kitap indir, pdf kitap, PDF KİTAP, pdfkitapindir.com, ucretsiz pdf kitap indir, kitap oku, kitap tavsiyesi, EN ÇOK OKUNAN KİTAPLAR, EN YENİ KİTAPLAR, ÇOK SATAN KİTAPLAR, kitap yorum, pdf kitap oku, e-kitap, ekitap, epub kitap, kitap indir, ucretsiz kitap, kitap, roman pdf kitapları, polisiye pdf kitaplari, ask pdf kitaplari, stephen king pdf kitap indir, stephen king pdf kitap, franz kafka pdf kitap, nehir erdem pdf kitap, roman kitapları, e kitap, pdf kitaplar, ücretsiz kitap, pdf e kitap, online kitap oku, yandex pdf kitap indir, canan tan pdf kitap, azra kohen pdf kitap, dan brown pdf kitap, aeden pdf kitap, havan çiftliği pdf kitap, george orwell pdf kitap, Sabahattin Ali pdf kitap, kürk mantolu madonna pdf kitap, zülfü livaneli pdf kitap, ahmet ümit pdf kitap, Ayşe kulin pdf kitap, Suzanne Collins pdf kitap indir, chicago vampirleri pdf kitap, sosyoloji pdf kitaplari, polisiye romanlari pdf kitap, yine falda sen ciktin pdf kitap, jodi meadows pdf kitap, james patterson pdf kitap, gölgeler kraliçesi pdf kitap, kimberley freeman pdf kitap, victor hugo pdf kitap