Sineklerin Tanrısı William Golding Pdf Kitap İndir – E Kitap

Kitap Özeti,

Ralph daldı, gözleri açık, suyun altında yüzdü. Havuzun kumlu ucu, bir tepenin yamacı gibi dikildi karşısına. Burnunu tutarak, sırt üstü yattı. Altın bir ışık, tam yüzünün üstünde oynadı, sonra paramparça oldu. Domuzcuk kararlı bir hal aldı, kısa pantolonunu çıkarmaya başladı. Şimdi solgun ve şişman bedeni çıplaktı. Ayak parmaklarının ucuna basa basa, havuzun kumlu kısmına gitti, Ralph’a gururla gülümseyerek, boynuna gelen suyun içine oturdu. Sineklerin Tanrısı Pdf Kitap İndir.

“Yüzmeyecek misin?”

Domuzcuk, hayır dercesine başını salladı:

“Yüzme bilmiyorum. İzin vermediler. Astımım…”

“Yuha astımına!”

Domuzcuk, bir çeşit alçakgönüllü sabırla katlandı buna:

“Sen çok güzel yüzüyorsun.”

Ralph sırtüstü yüzüp, kum tepesinin yanından uzaklaştı. Ağzını suya soktu, havaya su püskürdü bir fıskiye gibi. Sonra çenesini kaldırıp konuştu:

“Beş yaşında yüzmesini bilirdim. Babam öğretti bana. Babam deniz kuvvetlerinde binbaşıdır. İzin alınca, gelip bizi kurtaracak. Senin baban neci?”

Domuzcuk, ansızın kızardı:

“Babam öldü” dedi çabucak, “Anneme gelince…”

Gözlüğünü çıkardı, camları temizlemek için boşuna bir şeyler aradı.

“Teyzemle otururdum. Teyzemin şekerci dükkânı vardı. Öyle çok şeker yerdim ki! Canımın istediği kadar yerdim. Baban ne zaman kurtaracak bizi?”

“Elinden geldiği kadar çabuk kurtaracak.”
Domuzcuk sudan çıktı, sırılsıklam ve çıplaktı; gözlüğünü çorabıyla sildi. Kulaklarına gelen tek ses ile….

SİNEKLERİN TANRISI PDF KİTAP OKU

REKLAMSIZ DİREK LİNK.

2 Comments Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


PDF KİTAP İNDİR, pdf kitap indir, pdf kitap, PDF KİTAP, pdfkitapindir.com, ucretsiz pdf kitap indir, kitap oku, kitap tavsiyesi, EN ÇOK OKUNAN KİTAPLAR, EN YENİ KİTAPLAR, ÇOK SATAN KİTAPLAR, kitap yorum, pdf kitap oku, e-kitap, ekitap, epub kitap, kitap indir, ucretsiz kitap, kitap, roman pdf kitapları, polisiye pdf kitaplari, ask pdf kitaplari, stephen king pdf kitap indir, stephen king pdf kitap, franz kafka pdf kitap, nehir erdem pdf kitap, roman kitapları, e kitap, pdf kitaplar, ücretsiz kitap, pdf e kitap, online kitap oku, yandex pdf kitap indir, canan tan pdf kitap, azra kohen pdf kitap, dan brown pdf kitap, aeden pdf kitap, havan çiftliği pdf kitap, george orwell pdf kitap, Sabahattin Ali pdf kitap, kürk mantolu madonna pdf kitap, zülfü livaneli pdf kitap, ahmet ümit pdf kitap, Ayşe kulin pdf kitap, Suzanne Collins pdf kitap indir, chicago vampirleri pdf kitap, sosyoloji pdf kitaplari, polisiye romanlari pdf kitap, yine falda sen ciktin pdf kitap, jodi meadows pdf kitap, james patterson pdf kitap, gölgeler kraliçesi pdf kitap, kimberley freeman pdf kitap, victor hugo pdf kitap