Elif Şafak Siyah Süt Pdf Kitap-Epub Kitap İndir

KİTAP ÖZETİ;

Elif Şafak Siyah Süt Pdf Kitap-Epub Kitap

”SİYAH SÜT” ün konusu; çok sonraları belki anlatırken güleceğimiz, bu trajikomik sürecin içten ve bir o kadar da yalın bir anlatımı. Yazar; kendisini o döneme kadar anneliği ile işi arasında seçim yapmak zorunda hissetmiş. Entelektüel yaşamla, evlilik ve annelik kavramlarını bağdaştıramayan ön yargısına sıkıştırdığı” kadınlık kimliği sorunsalında” , tercih sürecini samimiyetle ele aldığı otobiyografik bir öykü yaratmış. Sütün sıfatı olarak kullandığı Siyahı; zıt kutupların da bir arada olabileceği fikrini, tartışmaya açmak için kullanmış. Kurmaca hayatla gerçek yaşamın iç içe geçmesi ile harmanlanan roman; post modern, farklı bakış açılarının kazandırılması ile zenginleşerek, okuyucuyu kendisine çekmeyi amaçlamış. Kullanılan mecazlarla zenginleştirilmiş. Romana dâhil edilen; Virginia WOOLF, Sylvia PATH, Ayn RAD gibi feminist ve kendileri gibi eşleri de yazar olan kadınların biyografileri de örneklendirmeler içerisinde görüşü desteklemek için kullanılmış.
arla gülenlerin, giderek karamsarlaşan bir dünyaya mizah merceğiyle bakmayı seçenlerin başucu kitabı.Heybeli Adadan, bir röportajdan dönüşte yanında oturmakta olan; iki çocuklu ve hamile kadına, gözü takılır. Kendisinden küçük ama bedeni ve hareketleri ile olgunlaşmış bu kadın üzerinden, ülkemizdeki kadın kimliğini sorgulamaya başlar. “Kadınsılık yayan her kadının olduğu gibi kadınlık onun yanında da eğreti duruyor.” (sy:33) derken; doğurgan, bakan, büyüten, derleyen, toplayan kadın rollerini bayağı bulur. Yazarlık ise; bir yolculuktur, adanmışlık ister, eş ve çocuk kavramları ile bağdaşmaz, zaten tercihini yazarlıktan yana kullanmıştır. Eşi; yazarlık, kitapları ise çocukları olmuştur. Kariyeri her şeyden daha önemlidir. Yazar bu yanıyla kendisini kadın kimliği ile bağdaştıramamış olarak görülse de içten içe toplumun kadına yüklediği bu rollerden hoşnutsuzluğunu dile getirmektedir.
Romanın “Başlangıçta Çay vardı Bölümünde ” Adalet AĞAOĞLU ile yapılan sohbette; anne olmak ve yazarlık konularını tekrar ele aldıkları görülmektedir. Adalet hanım, kendi tercihinden ve eşinin onu desteklemesinden bahseder, zira çocuk istemek ya da istememek eşlerden birinin tek başına vereceği bir karar değildir. Eşi kendisini çocuk yapmaması konusunda desteklemiş ve seçimini bu yönde kullanmıştır. Kendisine “Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?” Diye sorduğunda, içten gelen sesler korosu devreye girer. Bol duraksamalı bu bölümde, yeni bir tartışma konusu olarak ortaya atılan “Shakspeare ‘in ya da Fuzuli’nin kız kardeşleri olsaydı, onlar da yazar olmak ister miydi?” Sorusunu soran yazarımız şimdilik bu sorunun cevabını vermekten uzaklaşarak kendine biraz daha zaman tanır. Zira içten gelen sesler korosu oldukça yoğundur ve bu konu ile ilgili şiddetli geçimsizlik yaşamaktadırlar.

PDF KİTAP LİNK.

EPUB KİTAP LİNK.

PCLOUD PDF LİNK. (ALTERNATİF LİNK)

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


PDF KİTAP İNDİR, pdf kitap indir, pdf kitap, PDF KİTAP, pdfkitapindir.com, ucretsiz pdf kitap indir, kitap oku, kitap tavsiyesi, EN ÇOK OKUNAN KİTAPLAR, EN YENİ KİTAPLAR, ÇOK SATAN KİTAPLAR, kitap yorum, pdf kitap oku, e-kitap, ekitap, epub kitap, kitap indir, ucretsiz kitap, kitap, roman pdf kitapları, polisiye pdf kitaplari, ask pdf kitaplari, stephen king pdf kitap indir, stephen king pdf kitap, franz kafka pdf kitap, nehir erdem pdf kitap, roman kitapları, e kitap, pdf kitaplar, ücretsiz kitap, pdf e kitap, online kitap oku, yandex pdf kitap indir, canan tan pdf kitap, azra kohen pdf kitap, dan brown pdf kitap, aeden pdf kitap, havan çiftliği pdf kitap, george orwell pdf kitap, Sabahattin Ali pdf kitap, kürk mantolu madonna pdf kitap, zülfü livaneli pdf kitap, ahmet ümit pdf kitap, Ayşe kulin pdf kitap, Suzanne Collins pdf kitap indir, chicago vampirleri pdf kitap, sosyoloji pdf kitaplari, polisiye romanlari pdf kitap, yine falda sen ciktin pdf kitap, jodi meadows pdf kitap, james patterson pdf kitap, gölgeler kraliçesi pdf kitap, kimberley freeman pdf kitap, victor hugo pdf kitap